KONST / Ramar / Ram 8816100
*
nr 881 6100
Ram
ramens innermått: 55x66
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:40:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 08:07:50
1
100 kr
16/3 16:11:14
2
300 kr
17/3 17:34:44
3
200 kr
17/3 19:35:06
4
300 kr
17/3 19:35:14
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 881 6100
Ram
ramens innermått: 55x66
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 08:07:50 | 1 | 100 kr |
| 16/3 16:11:14 | 2 | 300 kr |
| 17/3 17:34:44 | 3 | 200 kr |
| 17/3 19:35:06 | 4 | 300 kr |
| 17/3 19:35:14 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24



